Hledáme rekatalogizátora starších fondů LF a PřF

2015-11-12 18:00

Knihovna univerzitního kampusu MU hledá pro projekt retrokatalogizace starších fondů Lékařské a Přírodovědecké fakulty MU pracovníka do pracovního poměru formou dohody o pracovní činnosti.

Podmínky

Náplň práce: jmenná a věcná katalogizace v knihovním systému Aleph (norma 3-4 záznamy monografií za 1 hodinu nebo 2 záznamy seriálů s 20 ročníky za 1 hodinu).

Výše úvazku: 0,5, tj. 20 hod. týdně

Výše čisté hodinové mzdy: 100 Kč/hod

Místo výkonu: Knihovna univerzitního kampusu MU, dílčí knihovny LF (Fakultní nemocnice U sv. Anny, Fakultní nemocnice Brno)

Doba zaměstnání: 1. 1. - 31. 12. 2016

Požadované kompetence
  • VŠ/VOŠ/SOŠ knihovnická
  • dobrá znalost RDA (popř. AACR2 s ochotou zaškolit se na RDA)
  • zkušenosti s katalogizací v systému Aleph (popř. zaškolíme)
  • schopnost pracovat s cizojazyčným textem (AJ, NJ, RJ)
  • časová flexibilita (část rekatalogizace bude probíhat na pracovištích LF a bude nutná jistá časová přizpůsobivost možnostem pracoviště)
  • přesnost a pečlivost
  • zkušenosti s katalogizací biologických a lékařských fondů výhodou.

Motivační dopis včetně strukturovaného životopisu (max. 2 strany) zašlete do 29. 11. 2015 (e-mailem nebo písemně či osobně) na:

Mgr. Jiří Kratochvíl, Ph.D.
Knihovna univerzitního kampusu MU
Kamenice 5