(edit. 6/4) Naskenované knihy: e-prezenčka + Kramerius

2020-04-06 09:00

Změna 6/4: Zjednodušení přístupu do e-prezenčky.
Změna 27/3: Upraveny informace o Národní digitální knihovně Kramerius. Především se změnil odkaz na službu.

E-prezenčka MU přístupná i z domu
E-Prezenčka obsahuje na 13.000 titulů naskenované literatury z knihoven MU. Přístup je možný pouze online, není možné obsah stahovat nebo tisknout.

• Od 19. března je po dobu konání nouzového stavu dostupná i služba e-Prezenčka.
  • Pečlivě si prostudujte návod na it.muni.cz .
  • Od 1. dubna není nutné se přihlašovat k VPN a vzdálené ploše. Stačí se v katalogu přihlásit.
  • Zpřístupnění e-Prezenčky nebyl jednoduchý krok. Proto prosím respektujte pravidla e-Prezenčky. Je přísně zakázáno obsah služby reprodukovat, ukládat, tisknout, fotit nebo jiným způsobem pořizovat a šířit jeho kopie.
  • Aktuálně jsou dostupné pouze černobílé kopie knih. Barevné kopie budou přidány během následujících dní.
Volný přístup do databáze digitalizovaných publikací Kramerius
Statisíce naskenovaných knih a časopisů jsou dočasně zpřístupněné pro vysokoškolské studenty a pracovníky.
Ředitelé Národní knihovny a spolku DILIA (kolektivní správce autorských práv) podepsali 16. března dohodu o zpřístupnění digitalizovaných fondů Národní knihovny.
Od 26. března funguje nová přístupová brána pod doménou MZK. Přístup funguje přes ověřovací bránu EduID, kde zvolíte Masarykovu univerzitu a následně své univerzitní přihlašovací údaje.

• Přístup je umožněn dočasně po trvání nouzového stavu přes aplikaci Kramerius .
  • Umožněno je pouze čtení online, stahování ani tisk nejsou povolené.
  • Knihovníci KUK prověřili v aplikaci Kramerius a Bookport dostupnost 760 nejpůjčovanějších titulů. 332 titulů se v aplikacích nachází. Podívejte se, o které se jedná zde . V seznamu odkazujeme na první verzi dočasného přístupu ke Krameriu. Pokud je kniha dostupná v Krameriu, použijete prosím nový portál .