Aktuální provoz, služby a ochranná opatření (akt. 23/2)

2021-02-23 09:35

Na knihovnu se vztahuje žlutý stupeň univerzitního semaforu.

Základní informace

• Knihovna je otevřená pouze pro půjčování a vracení u výpůjčního pultu. Prosím, nezdržujte se v kampusu ani v knihovně déle, než nezbytně potřebujete.
  • Studovny jsou uzavřené, počítače ani tiskárny nejsou k dispozici
  • Veřejnost a absolventi mají zakázáno vstupovat do budov MU.
  • Informace k alternativnímu vracení knih najdete na konci této aktuality.

Návštěva knihovny

• Při příchodu do knihovny si prosím vydezinfikujte ruce. Dezinfekce je zajištěná knihovnou u vchodu.
  • Při pobytu v budově mějte zakryty dýchací cesty respirátorem typu FFP2/KN 95 nebo dvěma chirurgickými rouškami.
  • Dodržujte dvoumetrové rozestupy.

Objednání knih

• Knihy k půjčení si prosím objednávejte již doma. Pro objednané knihy si přijďte, teprve až vám přijde e-mail s výzvou k vyzvednutí.
  • Knihu si objednáte prostřednictvím katalogu MU na katalog.muni.cz podobně, jako kdybyste si rezervovali dokument (viz návod k rezervacím).
  • Vybírejte Měsíční nebo Semestrální jednotky, které jsou dostupné ve sbírce KUK - volný výběr. Po výběru klikněte na "Požadavek" a potvrďte.
  • Prosíme studenty českých studijních programů, aby si neobjednávali knihy z Reserved Collection.
  • Po nachystání knih vám e-mailem zašleme výzvu k vyzvednutí.
  • Pokud knihu nevyzvednete do 7 kalendářních dnů, vaši objednávku zrušíme a knihu dáme zpět do oběhu.

Vracení knih - bez návštěvy knihovny

• Knihy můžete vracet poštou na adresu Knihovna univerzitního kampusu MU, Kamenice 5, 625 00 Brno.
  • Své výpůjčky můžete vracet i do boxu na vracení knih u hlavního vstupu do kampusu (budova B22) - box je umístěný uvnitř, u schodiště vpravo od vstupu. Provozní doba pavilonu je v pracovní dny od 5 do 22 hod.
  • Obě alternativní možnosti vracení knih můžou využívat všichni uživatelé naší knihovny.

e-prezenčka

• E-prezenčka je služba dostupná v knihovním katalogu . Jedná se o naskenované knihy z fondu knihoven MU, které můžete studovat online.
  • Během uzavření studoven knihovny nabízíme skenování knih k doplnění fondu e-prezenčky.
  • Detaily k e-výpůjčce a návod k zadání požadavku na naskenování knihy najdete zde .

Objednání časopisů

• Časopisy bohužel nemůžeme půjčovat absenčně, ani je nemůžeme skenovat do e-prezenčky.
  • Umožňujeme vám však prezenční zapůjčení. U výpůjčního pultu si můžete časopis prolistovat. Potřebné články si můžete vyfotit na svůj telefon.
  • Konkrétní čísla časopisů k prezenčnímu zapůjčení si můžete objednat na katalog.muni.cz podobně jako knihy.

Děkujeme, že všechna opatření dodržujete.