Vzdálený přístup ke službě e-prezenčka

2020-10-26 09:00

Naskenované knihy z knihoven MU můžete studovat v online katalogu odkudkoliv.

Služba e-prezenčka je běžně dostupná pouze z vybraných počítačů v knihovnách MU. Kvůli aktuální situaci došlo k úpravě služby, aby byl možný i vzdálený přístup.

Základní pravidla služby

• U každé e-prezenčky je omezený počet aktivních e-výpůjček. Tento počet se rovná počtu fyzických kusů v knihovnách MU. Např. v knihovnách je 10 exemplářů = současně si knihu může v katalogu prohlížet 10 lidí. Jedenáctý uživatel musí počkat, až knihu někdo vrátí.
  • Knihu k prohlížení si musíte e-vypůjčit.
  • Aktivně můžete mít půjčenou pouze jednu e-prezenčku.
  • Maximální doba půjčení e-prezenčky je čtyři hodiny. Pokud knihu dostudujte dříve, prosím, vraťte ji pomocí tlačítka Vrátit knihu.

Kompletní popis služby a detailní návod najdete na stránkách IT MUNI .

Otevřít online katalog s filtrem e-prezenčka .

Skenování knih do e-prezenčky na přání

Po dobu uzavření studoven v knihovně (červený nebo žlutý stupeň rizika na univerzitním semaforu) nabízíme skenování knih k doplnění fondu e-prezenčky.

Zadání požadavku

V katalogu MU vyhledejte požadovaný titul. Klikněte na Jednotky a zjistěte, jestli máme knihu ve fondu (v katalogu je uvedena sbírka: KUK - volný výběr, KUK - Reserved Collection nebo KUK - sklad).

Ze svého univerzitního e-mailu zašlete na adresu knihovna@ukb.muni.cz tyto údaje:

• vaše jméno a příjmení,
  • vaše UČO,
  • autor knihy,
  • název knihy,
  • rok vydání knihy,
  • adresa stránky zobrazené po kliknutí na Jednotky,
  • odůvodnění žádosti.

Přednostně vyřizujeme požadavky učitelů, kteří potřebují knihu k výuce, a požadavky studentů na zcela rozpůjčované tituly.